השיטות

פילאטיס


האימון מחזק ומאריך את השרירים מגמיש ומייצב את הגוף תוך שילוב כל מערכת השרירים בגוף, כולל השרירים הפנימיים - שרירי היציבה. בעוד שבשיטות אימון אחרות עובדים בנפרד על כל חלק בגוף, השיטה מתמקדת בתהליך התנועה כולו ומפעילה את כל הגוף. המיוחד בשיטה הוא השילוב בין גוף, תודעה ונפש מתוך שליטה מלאה על התנועה.

השיטה כוללת למעלה מ-500 תנועות מדויקות, המתמקדות בשרירי מרכז הגוף העמוקים- שרירי הבטן, החזה והגב, תוך הקפדה על ביצוע מדויק, זרימה תנועתית ושיפור מערכות הנשימה. הטכניקה בנויה על היחס שבין נשימה ושליטה על מרכז הגוף, תוך שימת דגש חזק על ייצוב כבסיס לתנועה חופשית. השיטה ניתנת להתאמה לכל אדם בכל גיל ובכל מצב גופני.

גארודה מזרן


גארודה הינה ציפור מהמיתולוגיה ההודית שמשנה את צורתה בהתאם לתפקודה. השיעור מכיל את עקרונות שיטת פילאטיס, אלמנטים מעולם הרוח והתנועה המיוחדים ליוגה, התנועה העגולה של הג'יירוקינזיס והיופי והקצב של עולם המחול. האימון מחזק, מגמיש ומשפר קואורדינציה. השיטה מלמדת תנועתיות מרובה ברגיעה מלאה.

התרגילים והרוטציות בלתי נגמרות ואינן פוסחות על אף איזור בגוף. מפתח השיטה ג'יימס דה סילבה, שם דגש על צורה, נשימה זרימה ודינאמיות בתנועה. התנועה מתחילה בפשטות ומתפתחת למורכבת יותר.הטכניקה שפיתח מותאמת בקלות לכל קבוצת גיל ויכולת, כך שכל אחד יכול למצוא הנאה בתרגול ובביטוי הגוף.
TRX


אימון TRX מבוסס על רצועות המאפשרות לבצע תרגילים מורכבים ולשפר כושר תוך עבודה על כל שרירי הגוף. הפעילות, הנעשית באמצעות רצועות כושר התלויות, מאתגרת את כל שרירי הגוף תוך שימוש תמידי בשרירי הליבה (CORE). אנשים מכל רמות האימון משפרים את הביצועים שלהם, ואת גופם, באמצעות ה-TRX.

בזמן קצר השרירים מתחזקים, הקואורדינציה משתפרת וכך גם שיווי משקל, ולכן אימון זה נחשב לאימון הפונקציונלי החדשני ביותר, האימון מועבר ע"י מאמן אישי המוסמך בשיטת אימון זו, או בקבוצות קטנות של 4-6 אנשים. הרעיון פשוט - עובדים עם הרצועות אל מול משקל הגוף של המתאמן, בדגש על שרירי הבטן והגב הפנימיים ורצפת האגן, המרכיבים את שרירי הליבה.

יוגה


שיטת היוגה היא בסיסן של שיטות הפילאטיס והגארודה ומשלימה את האפקט המחזק שלהן, ובנוסף לעבודה האירובית עם רצועות ה-TRX, נותנת את השילוב המושלם לחיזוק והגברת יכולת של כל מערכות הגוף השונות, באופן יסודי ועמוק. התרגול משלב בין עולמות הויניאסה, השאדו והתנועה בכדי להביא ליצירת שינוי, אשר מהווה את עיקר (מהות) התרגול.
 

FLY YOGA


אימון fly yoga המתבצע על ערסל והוא מורכב מאלמנטים מעולם היוגה, הפילאטיס, המחול, והאקרובטיקה אווירית. הערסל מאפשר למתאמנים רבים להכנס לתנוחות הפוכות ומתיחות מורכבות כמעט ללא עומס על עמוד השדרה ושאר מפרקי הגוף. האימון באוויר מגייס את שרירי היציבה לפעולה, משפר שיווי משקל, קוארדינציה, וכמובן מפתח לנו כוח בכל חלקי הגוף, בייחוד שרירי הגב והבטן.

מה שכיף בשיעורי יוגה אווירית הוא השילוב של הרבה טכניקה וכוח לצד הרבה שעשוע וקלילות. אנחנו קצת חוזרים לגן שעשועים ובודקים מחדש את הגבולות שלנו, את היכולות של גוף ואף את התעוזה שלנו. הערסל מתפקד הן כשורשים והן ככנפיים כך שבשיעור נלמד מהי נינוחות ויציבות וגם מהו ריחוף ותעופה.